INDYWIDUALNE
LEKCJE

kaligrafii

INDYWIDUALNE
LEKCJE

kali-
grafii

INDYWIDUALNE
LEKCJE

kaligrafii

indywidualne lekcje kaligrafii, linocat, indywidualne lekcje kaligrafii online, kaligrafia online, kurs kaligrafii online, kurs kaligrafii, lekcje kaligrafii kaligrafia online, warsztaty kaligrafii online, warsztat kaligrafii, lekcje kaligrafii

zapisz się na lekcje dopasowane do Twoich potrzeb – w Dogodnym dla Ciebie terminie, w zaciszu Twojego domu.

indywidualne lekcje kaligrafii

Zachwyć bliskich nową, wyjątkową umiejętnością – elegancką kaligrafią. Poznaj Sztukę Pięknego pisania nie wychodząc z domu. Podczas naszej lekcji „jeden na jeden” online Twoje potrzeby i postępy są na pierwszym miejscu. Nauka kaligrafii to okazja do relaksu i wyciszenia, ale także do zdobycia nowej, fascynującej pasji. Zanim zaczniemy, odpowiem na wszystkie Twoje pytania i podpowiem, jakich narzędzi, papieru i atramentu potrzebujesz, żebyśmy mogli wystartować. Przed lekcją otrzymasz starannie przygotowane, autorskie wzorniki i ćwiczenia. Możesz też wysyłać mi swoje prace drogą elektroniczną, a ja chętnie je przeanalizuję i dam wskazówki do dalszych postępów. Zapoznaj się poniżej z tematami, które możemy razem realizować, napisz, jeśli masz pytania!

Wybierz swój temat

indywidualne lekcje kaligrafii Metoda Palmera
Stopień trudności

Metoda Palmera

To pismo idealne do poprawy swojego pisma odręcznego; do szybkiego notowania, choć i list miłosny nim napisany poruszy serce. Pismo pochodzi z początków XX wieku, podczas lekcji oprzemy się na literach wyciągniętych prosto z podręcznika Austina Palmera. To temu panu zawdzięczamy opracowanie stylu opartego na piśmie Spencerian tak, by było proste i łatwe w nauce i wykonaniu.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Copperplate
Stopień trudności

Copperplate

To jedno z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych pism ozdobnych, a zarazem jedno z najtrudniejszych do opanowania. Wzorem barokowych mistrzów możesz nauczyć się liter eleganckich, o charakterystycznym zróżnicowaniu linii cienkiej i pogrubionej.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Kaligrafia współczesna
Stopień trudności

Kaligrafia współczesna

Swobodna, energiczna kaligraficzna córka stylu copperplate. Pisana elastyczną stalówką, łączy w sobie tradycję z indywidualnym gestem piszącego. Uwaga – wciąga na długie godziny!

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Uncjała
Stopień trudności

Uncjała

Piękne, harmonijne pismo kodeksowe, które pojawia się już w manuskryptach z III w. n. e. Czasem nazywana pismem pierwszych chrześcijan, bo dominowała na kartach ewangeliarzy. Jej ponadczasowa prostota sprawia, że uncjała jest pismem idealnym dla osób początkujących.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Floratury
Stopień trudności

Floratury

Floratury pisane ostrą stalówką to piękny sposób na wykończenie i ozdobienie kaligrafowanego przez nas tekstu. Tu poznasz tajniki i podstawy tworzenia atramentowych dekoracji. Inspirujemy się mistrzami klasycznej kaligrafii, ale też eksperymentujemy z własnymi kompozycjami.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Kaligrafia z XIX-wiecznych listów
Stopień trudności

Kaligrafia z XIX-wiecznych listów

To pismo odręczne, które znajdujemy na kartach XIX-wiecznej polskiej i europejskiej korespondencji. Wybierając ten temat, poznamy technikę pisania, dukt liter i narzędzia, dzięki którym kreślone przez nas pismo będzie miało ten szczególny, sentymentalny charakter. Krój, jakiego będziemy się uczyć, jest syntezą cech najbardziej znamiennych dla pisma tego okresu.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Italika
Stopień trudności

Italika

Klasyczna, elegancka, intrygująca i wciąż modna – taka jest renesansowa italika. Powstawała na nurcie humanistycznego odrodzenia, w kontrze do ciężkiego, masywnego gotyku. Współcześnie kochana przez kaligrafów, bo ma przeróżne oblicza i daje wiele możliwości wyrażania siebie

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Kompozycja
Stopień trudności

Kompozycja

Już umiesz pisać, ale Twoim pracom brakuje „tego czegoś”? Przemyślana kompozycja jest równie ważna, jak przepięknie wykaligrafowana litera. Samo zakomponowanie może wydobyć piękno Twojej kaligrafii, ale też je przytłoczyć. Poznaj zasady poprawnej kompozycji i wydobądź ze swojej pracy to, co najpiękniejsze.

Stopień trudności
indywidualne lekcje kaligrafii Spencerian
Stopień trudności

Spencerian

Spencerian to wymagający, niesamowicie dekoracyjny styl pisma, który swoją złotą erę przeżywał w drugiej połowie XIX w. w Stanach Zjednoczonych. Do dziś niezwykle popularny i coraz chętniej wykorzystywany w kaligrafii. Uwaga! Ze względu na stopień trudności wymagane jest wcześniejsze zaznajomienie się ze stylem kursywy angielskiej.

Stopień trudności

Wszystkie proponowane tematy

Cennik lekcji (lekcja trwa jedną godzinę zegarową):

Można również zebrać się w grupę osób, w zależności od ilości uczestników
koszt na osobę się odpowiednio zmniejsza.

Proponowane platformy:

Zapisz się

Wioleta Kaczmarska-Rudnik


tel. 500 012 078 | e-mail: linocatart@gmail.com

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji

OK
ODRZUĆ
TYLKO NIEZBĘDNE